עו"ד איילון בירנבוים

עו"ד איילון בירנבוים, בעל תואר במשפטים, יוצא יחידת מצ"ח בהצטיינות שימש במהלך שירותו הצבאי כחוקר ובעל ידע נרחב בתחום הפלילי.
עו"ד בירנבוים עוסק במסגרת תפקידיו במגוון רחב של תחומים במשפט הפלילי ובייצוג מגוון נרחב של חשודים ונאשמים בזכות ניסיון עשיר שרכש בארץ ובחו"ל. בנוסף, רכש נסיון ויכולות גם בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי ובעל רשיון לייצוג בבתי הדין הצבאיים.

יצירת קשר

טלפון: 052-2700149 / דוא"ל: ayalon@ayalonlaw.co.il

ביטול הרשעה

אדם הורשע בהיזק בזדון ותקיפה הגורמת חבלה של ממש בעקבות נטילת פטריית הזייה ביקש שאגיש בשמו ערעור זאת לאחר שיוצג על ידי סנגור ידוע ומפורסם בערכאה הראשונה שלא הצליח למנוע את הרשעתו.

אותו סניגור ידוע אף דאג לפרסום תקשורתי של התיק וציין כי ההרשעה הייתה בלתי נמנעת בנסיבות העניין וכי גזר הדין הינו בבחינת הצלחה מקצועית מצדו.

המדובר באדם שנטל פטריית הזייה שגרמה לאפיזודה פסיכוטית שהוא פועל ללא שליטה. הגשתי ערעור בגין רכיב ההרשעה המהווה את ליבו של העניין שכן כל עוד אותו נאשם הינו בחזקת מורשע הרי שכל נתיב להתקדמות בחייו נחסם.

חשיבות אי ההרשעה עבור הנאשם הפועל כמהנדס מחשבים תוך מתן שירות לחברות הדורשות סיווג בטחוני גבוה, הינה חשובה למהלך כל חייו, שכן היוותרות המצב על כנו כפי שנגזר עליו בבית משפט השלום, היה מביא לסוף העסקתו.

אספתי בתשומת לב רבה את מכלול החומר הרלווטי כאשר במקרה דנן הוגשו מספר תסקירי מבחן, בשים דגש על מכלול הראיות בתיק תוך לקיחה בחשבון של נסיבותיו האישיות והמקרה הייחודי.

לאחר התעקשות מצידי על העובדה כי האדם שביצע את המעשה והאדם המערער כיום הינם שני אנשים שונים, הצלחתי בסופו של יום להביא לאחר התלבטויות רבות של הרכב השופטים של בית המשפט המחוזי בתל אביב ברשות הנשיאה, להביא לביטול ההרשעה.

נדגיש כי המדובר בהחלטה נדירה, המדובר בחבל הצלה עבור הלקוח, שיוכל להמשיך ולעסוק במקצוע בו השקיע את מיטב חייו מבלי שיאלץ לוותר עליו.

לקריאת פרוטוקול ערעור ביטול הרשעה לחץ כאן

לקריאת פסק דין לחץ כאן