לוגו אי

ועדה לקבלת פטור מאיסור העסקה במקומות מסוימים

למשרדנו הגיע לקוח שהורשע בעבר בביצועה של עבירת מין.

אותו לקוח סובל מזה שנים רבות מנתיבים תעסוקתיים חסומים,הגיע לגיל מבוגר ומבחינתו פנייתו אלי היווה בבחינת הזדמנות אחרונה לקבלת אישור תעסוקה כנהג. מהות פנייתו הייתה כי אסיר את מגבלות התעסוקה המוטלים עליו מתוקף רישומו כעבריין מין.

פניתי בעקבות בקשתו, לועדה מיוחדת בראשות כב' השופט חגי טרבלסי בהתאם לחוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים, התשס"א –2001. פנייתי עבורו היוותה בקשה כי הלה יקבל פטור מהאיסור לשמש כנהג על רקע להרשעתו כעבריין מין.

יחד עם הלקוח אספתי כל נתון שיכול היה לסייע בהשגת המטרה ובייחוד לאור העובדה כי התיק בגינו הורשע לא ניתן היה לאיתור שכן התיק נגרס ולא נותר ממנו זכר למעט הרישום במחשבי הרשויות. השגת החומר הלכה למעשה מהווה נדבך עקרוני כמקור להבנת המקרה בהגעת הוועדה להחלטה ובהיעדרו השגת המטרה הפכה למורכבת יותר.

על אף זאת, לאחר איסוף נתונים נכון והגשה של בקשה מנומקת היטב, ניתנה לבסוף החלטה על ידי הוועדה בעלת הסמכות לנושא זה ואשר על פיה ניתן פטור מאיסור ההעסקה עד לחלוף תקופת ההתיישנות והמחיקה של הרישום הפלילי.

בזכות קבלת הפטור יוכל הלקוח להמשיך בהשגת שאיפותיו בחיים ובכך למצוא את עצמו בנתיב תעסוקתי ההולם את כישוריו ורצונותיו מבלי שמשגי העבר ימשיכו לרדוף אותו.

מעוניינים בשיחה עם עו״ד איילון בירנבוים?

עורך דין פלילי בתל אביב

עו"ד איילון בירנבוים,

בעל תואר במשפטים, מחזיק ברשיון עריכת דין בישראל ובניו-יורק.

יוצא יחידת חקירות, שימש במהלך שירותו הצבאי כחוקר ובעל ידע נרחב בתחום הפלילי.

עו"ד בירנבוים עוסק במסגרת תפקידיו במגוון רחב של תחומים במשפט הפלילי ובייצוג מגוון נרחב של חשודים ונאשמים בערכאות השונות, בזכות ניסיון עשיר שרכש בארץ ובחו"ל. 

כמו כן, מייצג בבתי הדין לתעבורה נאשמים בעבירות תנועה, מייצג סטודנטים ועובדי מדינה בהליכי משמעת, נפגעות עבירה, ובעל היתר לייצג חיילים נאשמים בבתי הדין הצבאיים.

בנוסף, עו"ד איילון בירנבוים מחזיק בנסיון ויכולות גם בתחומי המשפט האזרחי והמסחרי.

   עורך דין פלילי זה א.ב

                     

  

חייגו עכשיו